روزهای اول بیت کوین و ایمیل های داستین دی ترامل با Satoshi Nakamoto

داستین دی ترامل درباره روزهای اولیه بیت کوین با Cointelegraph  برزیل صحبت می کند.
مشخص نیست که آیا Satoshi Nakamoto بیت کوین (BTC) را به تنهایی ایجاد کرده است، آیا از دیگران کمک گرفته اند یا اینکه آنها فقط یک اسم مستعار برای یک مجموعه توسعه دهنده هستند. با این حال، پس از راه اندازی بیت کوین در 9 ژانویه 2009، ناکاموتو تلاش کرد تا با دریافت بازخورد و نظرات چندین همکار، نرم افزار را بهبود بخشد.
در میان آنها Dustin D. Trammell، یکی از اولین سایپرپانک هایی است که نسخه رسمی بیت کوین را بارگیری کرده ورمزارزها را استخراج کرده است. ترامل دانشمند تحقیقات امنیت رایانه و متخصص امنیت مجازی است. وی علاوه بر صحبت با Satoshi و پیشنهاد پیشرفت در بیت کوین، مقداری بیت کوین نیز از خود سازنده دریافت کرد.
 Cointelegraph برزیل پس از رسیدن رمزارزها به رکورد جدید ارزیابی بیش از 61،000 دلار، در مورد روزهای اولیه بیت کوین با ترامل صحبت کرد.
قبل از بیت کوین، شرایط چگونه بود و چگونه شما با بیت کوین آشنا شدید؟
داستین ترامل: من خیلی مطمئن نیستم … آشنایی من با رمزارزها به معنای واقعی کلمه زمانی بود که ساتوشی مقاله  بیت کوین را در منتشر کرد. قبل از آن، بیشتر تجربه من با ارزهای جایگزین از نوع فیزیکی پشتوانه فلزات بود، مانند دلار لیبرتی.
من بیشتر دنبال رمزنگاری بودم  که در زندگی حرفه ای خود  امنیت اطلاعات علاقه مندی ام بود و بیشتر روی مواردی مانند الگوریتم های جدید، روی نقاط ضعف و الگوریتم ها متمرکز کار میکردم. من قبل از انتشار مقاله بیت کوین با ساتوشی صحبت نکرده بودم. اولین نسخه ای که توانستم بررسی و اجرا کنم، انتشار عمومی در لیست پستی چند ماه بعد بود. بله، من از اولین نسخه عمومی و همه استفاده کردم پس از آن من بلافاصله ارسال اشکالات و پرسیدن سوالاتی را آغاز کردم که منجر به ایمیل هایی شد که از طریق وبلاگ خود منتشر کردم. به یاد دارم که در لیست SourceForge قرار داشتم، زیرا می خواستم با پیشرفت همراه شوم، اما فکر می کنم که هرگز در آن مطلبی ارسال نکردم. من در لیست Bitcoin-Development و Bitcoin-List مشترک شدم، اگرچه از تاریخ ایمیل به نظر میرسد من تا 2013/2014 مشترک نشده بودم. به یاد نمی آورم که در کانال IRC یا انجمن اصلی باشم. من بعد از ایجاد BitcoinTalk به آن پیوستم.
 
Cointelegraph برزیل: استخراج در آن زمان چگونه بود؟ آیا این یک کار مطالعه ای بود یا از قبل فکر می کردید که بیت کوین می تواند مانند امروز یک ارز باشد؟
داستین: استخراج بسیار ساده بود، اگرچه من در چند روز اول متوجه نبودم که شما باید وارد تنظیمات شوید و به طور خاص استخراج را روشن کنید. هنگامی که این کار را انجام دادم، دیگر عجله نکردم … بنابراین ، چند روز در همان ابتدای کار بود که من نرم افزار را اجرا می کردم اما هنوز استخراج نکردم. در آن زمان، شما می توانید به راحتی با CPU استخراج کنید و بسته به قدرت پردازش خود، می توانید یک بلوک 50 در چند مکان و چند بار در روز و چند روز ایجاد کنید.
 
با توجه به علاقه من به ارزهای جایگزین و امنیت اطلاعات، من قطعاً به این پروژه علاقه مند بودم و فکر می کردم که این پروژه نویدبخش را نشان می دهد، اما در آن زمان فکر نمی کردم خیلی جلوتر باشد و اینکه امروز به چه چیزی تبدیل شده است. اگر اینگونه بود، من بیت کوین را خیلی بیشتر از این پس انداز کرده بودم.
من قبلاً برنامه های دیگر قدرت پردازش اضافی را روی رایانه هایم مانند SETI @ home اجرا می کردم، بنابراین فکر می کردم که می توانم از برخی کامپیوترها برای استخراج بیت کوین و شرکت در شبکه با قدرت پردازش اضافی خود استفاده کنم.
در آن زمان، من بیشتر بیت کوین را برای خودم ارسال می کردم، و از طریق رایانه های مختلفی که استخراج می کردم، سکه ها را در یک کیف پول واحد ادغام کردم. یادم نمی آید که چندوقت بعد، در نهایت ارزش آنها بیش از 0 دلار بود، برای شخص دیگری ارسال شده باشد. Satoshi فقط یک بار با استفاده از آدرس IP من سکه فرستاد.
سکه ها همیشه با آدرس بیت کوین در بلاکچین ارسال می شدند، اما مشتری برای ارسال از طریق IP به آن IP متصل می شود و سپس از آن آدرس بیت کوین برای ارسال به آن درخواست می کند و سپس به آن آدرس روی زنجیره می فرستد. مشتری Satoshi از این طریق مستقیماً به من متصل شد و مشتری من فقط آدرس موجود بعدی را از مخزن آدرس خود به آن داد.
در واقع من در برخی از مواقع استخراج را متوقف کردم و یک یا دو سال بیت کوین را فراموش کردم و خوشبختانه از آنچه در این پروژه اتفاق می افتاد ناآگاه بودم. در طی آن مدت، ارزش از 0 دلار به حدود 9 دلار افزایش یافت. وقتی اخبار مربوط به استفاده از بیت کوین منتشر شد، دوباره توجه را شروع کردم.
فکر می کنید ساتوشی قبلاً روی ایجاد پول نقد الکترونیکی قبل از بیت کوین کار کرده بود؟
داستین: مطمئن نیستم، اما احتمالاً نه. به نظر می رسد که آنها بسیاری از فن آوری ها و مفاهیم مختلف را برای ایجاد بیت کوین جمع کرده بودند. من مطمئن نیستم که قبلاً به طور خاص روی ارزهای دیجیتال کار می کردند.
 گذشته از این، به نظر نمی رسید ساتوشی در تلاش برای حل یک مشکل فنی باشد، بلکه یک مشکل اجتماعی است. یک مشکل سیستمی با سیستم مالی قدیمی. در آن زمان، آنها بسیار به این فناوری متمرکز بودند، بنابراین ممکن است برخی از نکات فلسفی را نادیده بگیرند یا کم توجهی کنند.
آیا فکر می کنید بیت کوین فرمول را برای دستیابی به ارزش خود پیدا کرده است، یا این فقط یک دارایی سرمایه گذاری شده است که توسط همان بانکداران و دولت هایی که سایپرپانک ها زمانی می جنگیدند انباشته خواهد شد؟
داستین: بله، امروز من واقعاً معتقدم که بیت کوین توانایی تبدیل شدن به دارایی ذخیره جهانی بعدی جهان را دارد. آلت کوین ها در صرافی ها تقریباً بصورت جهانی در برابر بیت کوین در جفت های ALT / BTC معامله می شود.
این سیاست پولی سنگین و اثر شبکه اثبات شده برای ادامه ارزش خود را در برابر سایر دارایی ها را دارد. سیستم مالی جدیدی که در بالای بیت کوین ساخته می شود، کاملاً بهتر از سیستم های قدیمی عمل می کند، زیرا به معنای واقعی کلمه چاره ای نیست که بیت کوین آنها را جایگزین کند. این فایننس0.2 است.
من فکر می کنم برای بانکداران و دولت ها کمی دیر است مگر اینکه آنها به سرعت وارد بازی شوند. بیشتر بیت کوین قبلاً صادر شده و باقیمانده عرضه مجاز صادر شده به سرعت در حال کاهش است.
آنها مجبور به خرید از دارندگان بیت کوین هستند و اکثر ما قصد فروش به آنها را نداریم. این امر باعث افزایش قیمت ارزهای فیات خواهد شد. اولین بانک مرکزی برای چاپ فیات برای خرید بیت کوین برنده است.
آیا تصور می کردید که روزی کل این صنعت در حول بیت کوین ایجاد شود؟
داستین: بله، من می دیدم که بیت کوین بسیار بزرگ می شود و در آن زمان بحث در مورد مقیاس گذاری و شکل ظاهری راه حل های لایه دو وجود داشت، اما این فراتر از انتظارات اولیه من بوده است.

ای کاش هنوز بیشتر بیت کوین های استخراج شده خود را داشتم. من چیزهای زیادی داشتم من مقدار زیادی از آن را برای تبلیغ بیت کوین دادم. من سکه های کاساسیوس و Bitbills زیادی خریداری کردم و آنها را در کنفرانس های امنیتی هکرها و رایانه ها، نمایشگاه های رنسانس، مهمانی ها ارائه دادم، آنها را به رستوران ها و غیره دادم. من آن را به معنای واقعی کلمه به هر کسی دادم.
من همچنین بسیاری از چیزها را با بیت کوین خریداری کردم، از املاک و مستغلات و ماشین گرفته تا استخراج کنندگان بیت کوین گرفته تا … . من یکی از نشان های شایستگی بیت کوین nerd را دارم که برای من ارزش دارد.
من نظرات متفاوتی در مورد پروژه های دیگر و توانایی های بالقوه آنها دارم. سعی می کنم ذهنیت آزادانه ای داشته باشم و هرکدام را از نظر فلسفی و فنی خود در نظر بگیرم. به عنوان مثال، من در واقع اتریوم را دوست دارم، اما به خوبی غیرمتمرکز نیست ETH در اصل یک رمز ابزار است که شما برای انجام کارها در شبکه اتریوم از آن استفاده می کنید.
من کمی ETH نگهداری می کنم، زیرا گاهی اوقات دوست دارم کارهایی را در شبکه اتریوم انجام دهم، مانند بازی Decentraland ، و پیگیری و شرکت در این جنبش هنری NFT / رمزنگاری تا حدودی جالب است. اما من آن را به عنوان سرمایه گذاری یا پول در نظر نمی گیرم، زیرا هیچ سیاست پولی پایدار و قابل پیش بینی ای ندارد. من فقط به اندازه کافی آن را نگه می دارم تا کاری را که می خواهم در شبکه انجام دهم به انجام برسانم.
من فکر می کنم DeF [امور مالی غیرمتمرکز] برای حل اشکالات و مشکلات امنیتی با سیستم های قرارداد دیجیتال دفتر راه طولانی پیش رو دارد و در حال حاضر، من به همان پروژه اصلی مالی غیرمتمرکز بیت کوین، معتقد خواهم بود.
در مورد ساتوشی چطور – فکر می کنید آنها هنوز به بیت کوین دسترسی دارند و همچنان در زمینه توسعه ارزهای رمزنگاری شده کار می کنند، یا آیا آنها واقعاً همه چیز را کنار گذاشته اند؟
داستین: من تصوری ندارم. بهترین حدس من این است که ساتوشی آن کلیدها را زود سوزاند تا مانع از وسوسه شدن بعداً در معرض دید خود شود یا آنها را گم کرد … یا ساتوشی مرده است. چندین حدس قابل قبول Satoshi وجود دارد که اکنون دیگر در میان ما نیست. ساتوشی مطمئنا کریگ رایت نیست.
با نگاهی به اینکه بیت کوین در سال 2009 چه بود و امروز چیست، آینده ارز رمزارز اصلی در بازار چیست؟
داستین: من معتقدم که از دارایی سودگرانه و ذخیره ارزشی که اکنون به آن تبدیل شده است، بعداً به دارایی ذخیره جهانی، به یک واحد حساب و در نهایت به ارز واقعی تبدیل شده و رشد و تکامل خود را ادامه خواهد داد. ما با باز شدن درهای پول سازمانی و راه حل های لایه دو مانند Bitcoin Lightning و Liquid به برخط می رسیم، اما هنوز مدتی طول می کشد. گفته شد، این اتفاق احتمالاً زودتر از آنچه انتظار داریم رخ خواهد داد. به تدریج، سپس ناگهان … .


برای خرید پرفکت مانی، خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید لایت کوین و خرید ارزهای دیجیتال دیگر می توانید به سایت تبادل رمزینه مراجعه نمایید. شما می توانید با استفاده از خرید دلار اف بی اس در بروکر FBS (بروکر اف بی اس) اقدام به خرید و هم فروش (Trade) چهار ارز برتر در سریعترین زمان کنید. همچنین می توانید فروش بیت کوین، فروش پرفکت مانی، فروش وبمانی، فروش اتریوم، فروش لایت کوین خود را با بهترین نرخ در سایت انجام دهید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته تبادل رمزینه همیشه در کنار شما هست. خوشحال می شویم پاسخگوی سوال های شما باشیم. برای اطلاع رسانی روزانه کانال تبادل رمزینه را دنبال کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *