گزارش شده است که دولت ایران انجمن بلاکچین محلی را ممنوع کرده است.

به گفته رئیس انجمن بلاک چین، لیست هشدارهای رمزارزها دلیل اصلی این ممنوعیت است.
وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت های انجمن بلاک چین (IBC) را مسدود کرده است، اما این انجمن ادعا می کند که آنها هنوز اخطار مستقیم دریافت نکرده اند.
به گفته منابع محلی، سازمان امور اجتماعی وزارتخانه از طریق اطلاعیه ای که هفته گذشته در روزنامه محلی همشهری آنلاین منتشر شد، گزارشاتی در مورد عملکرد مالی IBC و معاملات با مبادلات رمزارزها مورد نیاز قرار داد.
در آخر هفته، وزارت فعالیت های انجمن را مسدود کرد، اما سخنگوی IBC، سپهر محمدی، که همچنین مدیر عامل یکی از دو صرافی رمزارزها است که به عنوان حامیان مالی وب سایت انجمن ذکر شده است، گفت هیچ اخطار کلامی یا کتبی به اعضای هیئت مدیره داده نشده است.
رئیس IBC در نامه ای سرگشاده به سازمان امور اجتماعی خاطرنشان کرد که نظارت بر عملکرد شرکت کنندگان در اکوسیستم بلاکچین حق این انجمن است. وی افزود: صدور و انتشار لیست های هشدار برای کاربران جدید برای جلوگیری از گرفتار شدن نیز برای IBC یک ماموریت است.
شرکت های ایرانی با ریسک بالا که درگیر رمزارزها هستند در فهرست هشدارهای IBC قرار داشتند، بنابراین محمدی معتقد است که این مهمترین دلیل این ممنوعیت است. “منافع محرمانه برای جلوگیری از تلاش های IBC هر کاری انجام می دهند. آنها موفق شدند اخطار را قبل از اطلاع IBA منتشر کنند. “

مطالب مرتبط: ایران استخراج رمزارز را تا سپتامبر ممنوع می کند

به گفته رسانه های محلی، یکی از اعضای پارلمان سازمان های غیر دولتی داخلی مربوط به رمزارز را به انتقال ارز خارجی به خارج از کشور متهم کرد. IBC به عنوان یکی از سازمان های غیردولتی در فضای رمزارز و بلاکچین، این ادعا را رد کرد و گفت که این انجمن متمرکز بر ارتقا تکنولوژی فناوری بلاکچین در کشور است.

به دنبال “ممنوعیت تابستان” برای استخراج رمزارز، ایران به دنبال مقررات سالم برای رمزارزها است. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفت که این کشور برای حفظ و حراست از منافع ملی باید فعالیت های رمزارزها را قانونی کند. وی خواستار مطالعه مشترک طرفین مختلف برای ایجاد چارچوب قانونی برای رمزارزها شد.


برای خرید پرفکت مانی، خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید لایت کوین و خرید ارزهای دیجیتال دیگر می توانید به سایت تبادل رمزینه مراجعه نمایید. شما می توانید با استفاده از خرید دلار اف بی اس در بروکر FBS (بروکر اف بی اس) اقدام به خرید و هم فروش (Trade) چهار ارز برتر در سریعترین زمان کنید. همچنین می توانید فروش بیت کوین، فروش پرفکت مانی، فروش وبمانی، فروش اتریوم، فروش لایت کوین خود را با بهترین نرخ در سایت انجام دهید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته تبادل رمزینه همیشه در کنار شما هست. خوشحال می شویم پاسخگوی سوال های شما باشیم. برای اطلاع رسانی روزانه کانال تبادل رمزینه را دنبال کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *