پلن بی (PlanB) حدس می زند که کاهش قیمت بیت کوین (BTC) به معنای پایان نیست

آیا بازار صعودی بیت کوین (BTC) به پایان رسیده است؟ این تحلیلگر رمزنگاری چنین عقیده ای ندارد.

قیمت بیت کوین (BTC) طی یک روز اخیر کاهش یافته است و از بالاترین سطح 60،000 دلار به زیر 50،000 دلار سقوط کرده است. طبق گفته یک تحلیلگر مشهور رمزنگاری، PlanB، این لزوماً به معنای پایان کار  بازار صعودی دارایی نیست.

 پلن بی (PlanB) روز جمعه در توییتی گفت: “هیچ چیز در یک خط مستقیم بالا نمی رود.”

“بیت کوین تا این ماه 6 ماه متوالی افزایش یافته است. این به نظر می رسد مانند اصلاح کوتاه مدتی است که در سال 2013 و 2017 نیز شاهد آن بودیم. “

 پلن بی PlanB به دلیل مدل Bitcoin Stock-to-Flow یا S2F در صنعت رمزارز شناخته شده است. این مدل اساساً قیمت بیت کوین را در یک مسیر صعودی همزمان با کاهش و افزایش مقدار آن پیش بینی می کند. وی همچنین تعداد دیگری از مدلهای پیرامون این مفهوم را ساخته و از جنبه های مختلف فاکتور گرفته است.

طی چندین ماه گذشته، بیت کوین بالاترین قیمت خود را در سال 2017 کاهش داده است و بر اساس داده های TradingView، در 14 آوریل فقط 65،000 دلار است. اما در روزهای بعد، تا 23 آوریل بیت کوین نزدیک به 47،500 دلار سقوط کرد – تقریباً 26٪ کاهش.

طبق توئیت PlanB’s ، این حرکت با چرخه های بازاز صعودی قبلی Bitcoin سازگار نیست.

توییت PlanB در روز جمعه همچنین نمودار قیمت بیت کوین بازارهای صعودی را شامل می شد که به دنبال هر یک از کاهش های قبلی آن انجام شد. نصف شدن در سال های 2012 ، 2016 و 2020 اتفاق افتاد. بیت کوین از بازارهای صعودی در 2013، 2017 و 2020/2021 پیروی کردند.

هیچ چیز در یک خط مستقیم بالا نمی رود. بیت کوین تا این ماه 6 ماه متوالی افزایش یافته است. به نظر می رسد این شیب در میانه راه است که در سال 2013 و 2017 نیز مشاهده کردیم.

— PlanB (@100trillionUSD) April 23, 2021

بازارهای قبلی صعودی در میان زمینه صعود بیشتر، بازده قابل توجهی در قیمت داشته است. بر اساس نمودار BLX BraveNewCoin در TradingView ، در طی اجرای بازار صعودی در سال 2013، پس از اقدام قابل توجه قیمت صعودی، بیت کوین بین آوریل و ژوئیه 2013 حدود 75 درصد سقوط کرد. پس از آن افت، بیت کوین قبل از ضربات سال 2014 به رشد قابل توجهی دست یافت.

در سپتامبر سال 2017، بیت کوین پس از دستاوردهای قابل توجه، تقریباً 40٪ افت کرد ، اما در ماه های بعدی قبل از سقوط در بازار نزولی، به بالاترین سطح رسید.


برای خرید پرفکت مانی، خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید لایت کوین و خرید ارزهای دیجیتال دیگر می توانید به سایت تبادل رمزینه مراجعه نمایید. شما می توانید با استفاده از خرید دلار اف بی اس در بروکر FBS (بروکر اف بی اس) اقدام به خرید و هم فروش (Trade) چهار ارز برتر در سریعترین زمان کنید. همچنین می توانید فروش بیت کوین، فروش پرفکت مانی، فروش وبمانی، فروش اتریوم، فروش لایت کوین خود را با بهترین نرخ در سایت انجام دهید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته تبادل رمزینه همیشه در کنار شما هست. خوشحال می شویم پاسخگوی سوال های شما باشیم. برای اطلاع رسانی روزانه کانال تبادل رمزینه را دنبال کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *