طبق گزارش ها، تانزانیا برنامه هایی برای راه اندازی CBDC دارد.

به گفته فلورنس لوگا، رئیس بانک تانزانیا، بانک مرکزی «از قبل آماده‌سازی» را برای شیلینگ دیجیتال آغاز کرده است.

بانک تانزانیا در حال برنامه ریزی برای معرفی یک رمزارز بانک مرکزی یا CBDC برای این کشور آفریقایی پس از اعلام ابتکارات مشابه کشورهای همسایه است.

بر اساس گزارش جمعه بلومبرگ، فلورنس لوگا، رئیس بانک تانزانیا، روز پنجشنبه گفت که تانزانیا قصد دارد از نمونه نیجریه در راه اندازی CBDC خود پیروی کند. بنا بر گزارش ها، لوگا گفته است که بانک مرکزی از سال 1966 «از قبل آماده سازی» را برای شیلینگ دیجیتال، واحد پول تانزانیا آغاز کرده است.

در آماده سازی برای راه اندازی CBDC، فرماندار گفت تانزانیا همچنین در حال برنامه ریزی برای گسترش تحقیقات در مورد رمزارزها و تقویت ظرفیت مقامات بانک مرکزی است. در صورت موفقیت، تانزانیا جزو گروه منتخبی از کشورهایی خواهد بود که در حال حاضر در حال بررسی راه اندازی یک CBDC هستند.

بسیاری از کارشناسان صنعت به چین نگاه می کنند که منجر به راه اندازی CBDC بعدی از یک اقتصاد بزرگ جهان می شود. بانک مرکزی کشور از سال 20 آوریل محاکمه ای را در شهرهای بزرگ انجام داده است و در سال 2022 یک آزمایش بزرگتر در المپیک زمستانی پکن در حال برنامه ریزی است.

به گفته لوگا، ابتکار بانک مرکزی تانزانیا توسط نیجریه راه اندازی CBDC خود، eNaira، در ماه گذشته انجام شد. پس از اینکه باهاما به اولین کشوری در جهان تبدیل شد که رمزارز بانک مرکزی را در اکتبر 2020 راه اندازی کرد، CBDC تنها دومین کشوری است که به طور کامل در دسترس عموم قرار گرفت.

زیمبابوه ممکن است کشور بعدی باشد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است.

رمزارزها تا حد زیادی در تانزانیا به دنبال دستورالعملی در نوامبر 2019 از بانک مرکزی این کشور که گفته بود دارایی های دیجیتال توسط قانون محلی به رسمیت شناخته نمی شوند، ممنوع شده اند. با این حال، گزارش شده است که بانک تانزانیا در حال تلاش برای لغو این ممنوعیت است، زیرا رئیس جمهور سامیا سولوهو حسن در ژوئن گفت که این کشور باید برای رمزارزها آماده شود.


برای خرید پرفکت مانی، خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید لایت کوین و خرید ارزهای دیجیتال دیگر می توانید به سایت تبادل رمزینه مراجعه نمایید. شما می توانید با استفاده از خرید دلار اف بی اس در بروکر FBS (بروکر اف بی اس) اقدام به خرید و هم فروش (Trade) چهار ارز برتر در سریعترین زمان کنید. همچنین می توانید فروش بیت کوین، فروش پرفکت مانی، فروش وبمانی، فروش اتریوم، فروش لایت کوین خود را با بهترین نرخ در سایت انجام دهید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته تبادل رمزینه همیشه در کنار شما هست. خوشحال می شویم پاسخگوی سوال های شما باشیم. برای اطلاع رسانی روزانه کانال تبادل رمزینه را دنبال کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *