نتایج تحقیقات اطلاعات مالی: رمز ارزها منجر به افزایش سرمایه گذاری های خرده می شود

از علاقه تا سواد، به نظر می رسد رمز ارز در قلب افزایش فزاینده آموزش مالی در بین معامله گران خرده فروشی است.

به نظر می رسد از زمان آغاز به بن بست رسیدن جهانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در جریان است، معاملات شتاب انگیزه توسط سرمایه گذاران خرده فروشی شکل گرفته است. جایی که قبلاً چالش های افراد مشهور بر روند ویروسی در رسانه های اجتماعی مسلط بود، به نظر می رسد این روزها مسائل مربوط به امور مالی شخصی و سرمایه گذاری ها به همان اندازه معروف شده است.

این علاقه روزافزون به بازارهای مالی از طریق افراد متمادی نیز به فضای رمزارزها  گسترش یافته است زیرا رمزارزها با کاهش شدید قیمت های ناشی از سقوط پنجشنبه سیاه در 12 مارس 2020، قیمت های زیادی را دریافت کردند.

در حالی که بهره قابل لمس است، برخی از مسئولان سوال می کنند که آیا نسل جدید سرمایه گذاران خرده فروشی از دانش کافی برای سرمایه گذاری در دارایی های پر خطر برخوردار است؟ اما آیا مدیریت امور مالی شخصی و سرمایه گذاری به یک روند مد جدید تبدیل شده است؟

COVID-19: چالش و فرصت

برنامه های معاملاتی مانند Robinhood و Coinbase به تازگی بیشتر از همه بارگیری شده در فروشگاه App Apple است، قبل از خدمات رسانه های اجتماعی معروف مانند TikTok و Instagram. با توجه به تهاجمی که رسانه های اجتماعی نسبت به فرهنگ عامه در دهه گذشته داشته اند، برنامه های سرمایه گذاری که بیشترین بارگیری را داشته اند، می تواند به منزله محور علاقه به خصوص در جمعیت جوان باشد.

طبق نظرسنجی منتشر شده توسط غول سرمایه گذاری چارلز شواب، 15 درصد از سرمایه گذاران فعلی خرده فروشی در آمریکا در سال 2020 شروع به سرمایه گذاری کردند. در واقع، تخمین زده می شود صنعت کارگزاری ایالات متحده 10 میلیون مشتری جدید در سال 2020 با برنامه تجارت خرده فروشی Robinhood اضافه کرد. بیش از 60٪ از کل رقم را تشکیل می دهد.

رونق سرمایه گذاری خرده فروشی در سال 2020 را می توان به دو عامل نسبت داد: بی ثباتی بازار و انسداد ویروس کرونا با اقتصاد جهانی که کاملاً در حالت ایستاده است، دولت ها سعی کردند با تزریق پول نقد قابل توجه در قالب بسته های محرک رشد و بهبود را تحریک کنند.

بر اساس نظرسنجی چارلز شواب، Millennials و Generation Z اکثریت طبقه سرمایه گذاران تازه وارد را تشکیل داده اند. پاندمی جاناتان کریگ، معاون اجرایی ارشد رئیس و رئیس خدمات سرمایه گذاران در چارلز شواب ، به Cointelegraph گفت:

“ما در سال گذشته و در نتیجه کاهش هزینه های تجارت، محصولات و خدمات جدید با هدف سهولت و دسترسی بیشتر و فرصت های سرمایه گذاری ارائه شده توسط نوسانات بازار، شاهد رشد و تعامل فوق العاده ای در بین سرمایه گذاران منفرد بوده ایم.”

به نظر می رسد بیشتر سرمایه گذاران خرده فروشی که از تورم و تنزل پولی ترسیده اند، تمایل دارند که در برابر عدم اطمینان اقتصادی، راه حل های مناسبی را تأمین کنند. در گفتگو با Cointelegraph، جی هائو، مدیرعامل غول مبادله رمزارز OKEx ، همه گیری COVID-19 را عامل مهمی برای افزایش فعلی سرمایه گذاری خرده فروشی دانست و افزود:

“همه گیری احتمالاً به دلیل پمپاژ گسترده فدرال رزرو برای خرید اقتصاد ایالات متحده در سال گذشته، باعث افزایش رمزارزها شده است. […] با توجه به سیستم عامل های بیشتری که به سرمایه گذاران خرده فروشی دسترسی مستقیم به سرمایه گذاری در سهام را داده اند، ما شاهد دموکراتیزه شدن فضای سرمایه گذاری و قدرت بیشتر در دست مردم هستیم. “

ویروس کرونا همچنان تأثیر قابل توجهی در امور مالی شخصی دارد، از کاهش حقوق و دستمزد و یا حتی از دست دادن شغل به طور کامل. بنابراین، شاید تعجب آور نباشد که افراد بیشتری برای ساختن منابع درآمد اضطراری خارج از ساختار سنتی 9 به 5 انگیزه می گیرند.

رمز ارز برسر در دوراهی

همانطور که قبلاً گفته شد، Robinhood بیش از 60٪ سرمایه گذاران جدیدی را که کارگزاران ایالات متحده در سال 2020 اضافه کرده اند، تشکیل می دهد. این رقم بستر تجارت خرده فروشی را در موقعیت مناسبی قرار می دهد تا روند سرمایه گذاری تازه کارها را در سال گذشته تعیین کند.

طبق یک پست وبلاگ در اوایل ماه آوریل در وب سایت شرکت، پلتفرم تجاری اعلام کرد که مشتریان آن پیشتاز تغییر جمعیتی در بازارهای مالی هستند. در نظرسنجی فوق الذکر چارلز شواب، غول سرمایه گذاری این کلاس سرمایه گذار جدید را “Generation Investor” یا ژنرال اول نامید.

Gen I دارای سن متوسط ​​35 سال است، که بار دیگر Millennials و Gen Z را در قلب این تغییر جمعیتی سرمایه گذاری قرار می دهد. نظرسنجی های متعدد همچنین حاکی از آن است که این محدوده سنی خاص بیشترین علاقه را به ارمزارزها دارد، همانطور که هائو گفت:

“رمزارزها احتمالاً یکی از اولین ابزارهای مالی است که مورد توجه هزاره ها قرار گرفته است، این افراد توانایی حیات بیشتر بازار را دارند. از حساب های معروف TikTok گرفته تا بازاریابی رمزارز ممتیک، این جوامع و پیچیدگی آنها در امر تولید صحنه جدیدی از رفتار کاربر را برای آلت کوین ها ایجاد می کند. “

در اوایل آوریل، OKEx مبادله رمزارز یک مطالعه تحقیقاتی مشترک با خدمات تجزیه و تحلیل بلاکچین Catallact منتشر کرد که تأثیر علاقه خرده فروشی در بازار رمزارزها را نشان می دهد. براساس این گزارش، فعالیت خرده فروشی در بازار بیت کوین (BTC) از فعالیت بازیگران نهادی در Q1 2021 پیشی گرفت.

رشد در تجارت معاملات رمزارزها به حدی است که Robinhood گزارش داده است که 9.5 میلیون مشتری فقط در Q1 2021 معامله می کنند. این رقم نشان دهنده شش برابر افزایش تعداد مشتریانی است که این شرکت در Q4 2020 ثبت کرده است.

سایر خدمات سرمایه گذاری و پرداخت نیز با بهره گیری از هیاهوی تبلیغات تجاری خرده فروشی، شروع به کار با مشتریان رمزارز کرده اند. افرادی مانند Venmo و PayPal از موضع گیری های قبلی ضد رمزارز برای اتخاذ تصمیمات دوستانه تر به رمزارزها در میان پتانسیل جریان های عظیم درآمد جدا شده اند.

در خارج از ایالات متحده، تجدید حیات در تجارت خرده فروشی رمزارزها به طور قابل توجهی بر بازارهای مالی کره جنوبی تأثیر گذاشته است. شرکت های سرمایه گذاری شده در مبادلات رمزارزها رشد گسترده قیمت سهام را تجربه می کنند. K Bank، بانکدار اصلی Upbit یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری کره جنوبی از برگشت سریع ثروت برخوردار شده است. این بانک  89 میلیون دلار ضرر و زیان ثبت شده در سال 2019 را جبران کرده است.

بررسی سواد مالی

در ماه فوریه، Arkhom Termpittayapaisith، وزیر دارایی تایلند، از افزایش سرمایه گذاری رمزارز سوداگرانه در میان معامله گران خرده فروشی در این کشور ابراز ناراحتی کرد. در آن زمان ، مقام دولتی هشدار داد که این روند می تواند پیامدهای ناگواری برای بازار سرمایه کشور داشته باشد.

وزیر دارایی تایلند در حمایت از چنین احساساتی تنها نیست زیرا اظهارات مشابه مقامات دولتی و تنظیم کننده های مالی در سراسر جهان ظاهر شده است. در ژانویه 2021، اداره رفتار مالی انگلستان هشدار داد که سرمایه گذاران رمزارز به دلیل سطح بالای خطر در بازار، ممکن است تمام پول خود را از دست بدهند.

به غیر از نوسانات و سایر شعارهای ضد رمزارز، صادرکنندگان این نشانه های سقوط رمز ارزها اغلب به ناآگاهی احتمالی سرمایه گذاران خرده فروشی درباره پیچیدگی های بازار سرمایه اشاره می کنند. در واقع، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند با انتقاد قابل توجهی از سوی جامعه رمزارزهای تایلند مواجه شد، زیرا تلاش کرد از ماه فوریه شرایط صلاحیت سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه معرفی کند.

هنگ کنگ همچنین به دنبال محدود کردن مشارکت خرده فروشی در تجارت رمزارزها است. نظارتی هنگ کنگ مانند پیشنهاد تایلند به دنبال تصویب حداقل آستانه درآمد برای سرمایه گذاری رمزارزها است که می تواند تا 93٪ از جمعیت شهر را رد صلاحیت کند.

شاید مقیاس بهتری برای بررسی استدلال های سواد مالی از حماسه GameStop در اوایل سال وجود نداشته باشد. انبوهی از سرمایه گذاران خرده فروشی از قدرت تعامل در شبکه های اجتماعی برای مقابله با کسری سهام GME استفاده کردند. می توان ادعا کرد که درام GameStop ثابت کرده است که سواد مالی مسئله معامله گران خرده فروشی نیست بلکه ماهیت غیر دموکراتیزه بودن سیستم مالی میراث است.

نظرسنجی چارلز شواب یک نگاه اجمالی به میزان سرمایه گذاران تازه وارد از نظر آموزش و مشاوره مالی ارائه می دهد. در گزارش منتشر شده خود از این نظرسنجی، شرکت سرمایه گذاری نشان داد که حدود 94٪ از سرمایه گذاران مشتاق دسترسی به اطلاعات و ابزارهای بیشتر برای انجام تحقیقات خود هستند.

Andrew D’Anna ، معاون ارشد بخش تجربه مشتری خرده فروشی در مورد ذهنیت سرمایه گذاری سرمایه گذاران جدید، اظهار داشت: “اکنون که انگشتان پای خود را به سرمایه گذاری فرو بردند، ژنرال I مشتاق ادامه یادگیری و تکامل آن است. استراتژی های موفقیت در ایجاد ثروت در دراز مدت. “

طبق گفته D’Anna، نظرسنجی این شرکت اثبات این موضوع است که سرمایه گذاران Gen I همه در مورد خطرپذیری کوتاه مدت برای سودهای بزرگ نیستند. در عوض، تغییر نسل در حال ظهور در بازارهای مالی به رهبری Millennials و Gen Z مشتاق کسب راهنمایی و آموزش برای تصمیم گیری آگاهانه هستند.


برای خرید پرفکت مانی، خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید لایت کوین و خرید ارزهای دیجیتال دیگر می توانید به سایت تبادل رمزینه مراجعه نمایید. شما می توانید با استفاده از خرید دلار اف بی اس در بروکر FBS (بروکر اف بی اس) اقدام به خرید و هم فروش (Trade) چهار ارز برتر در سریعترین زمان کنید. همچنین می توانید فروش بیت کوین، فروش پرفکت مانی، فروش وبمانی، فروش اتریوم، فروش لایت کوین خود را با بهترین نرخ در سایت انجام دهید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته تبادل رمزینه همیشه در کنار شما هست. خوشحال می شویم پاسخگوی سوال های شما باشیم. برای اطلاع رسانی روزانه کانال تبادل رمزینه را دنبال کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *